Iskolánk 21 fős tanulói csoportja a 2025/2026-os tanévben részt vehetett a Határtalanul! programban. A „Kőbe zárt múltunk; Történelmi emlékek nyomában Erdélyben” című pályázatunkat a Bethlen Gábor Alap Bizottsága kedvezően bírálta el, és a program megvalósítását 5 060 000 Ft vissza nem térítendő támogatással segítette.

A 2026. június 8–12. között megvalósult erdélyi tanulmányi kirándulás során tanulóink számos történelmi és kulturális emlékhelyet kerestek fel, megismerkedtek Erdély gazdag örökségével, valamint személyes tapasztalatokat szerezhettek a határon túli magyar közösségek életéről, hagyományairól és értékeiről.

A program maradandó élményeket, új ismereteket és felejthetetlen közösségi tapasztalatokat nyújtott diákjaink számára. Bízunk benne, hogy az utazás során szerzett élmények hosszú távon is erősítik magyarságtudatukat, nyitottságukat és a nemzeti összetartozás érzését.

Ezúton is köszönjük a Bethlen Gábor Alap támogatását, amely lehetővé tette e tartalmas és értékes tanulmányi kirándulás megvalósítását.

Az útról részletes beszámoló is készült, melyet ide kattintva lehet elolvasni.